Samo dan uoči isteka mandata na funkciji vršioca dužnosti direktora Pete beogradske gimnazije, Danka Nešović suspendovala je ukupno šestoro profesora.
Prema rečima Nemanje Miloševića, predsednika Saveta roditelja ove škole, jutros su rešenja o suspenziji uručena profesorki srpskog jezika Violeti Kecman i profesoru srpskog Rastku Jevtoviću, dok je tokom dana ista mera izrečena za još četvoro nastavnika. U popodnevnim satima suspendovani su profesori filozofije Nebojša Marjanović i Mihailo Arsenijević, a nešto ranije i profesori istorije Marko Pištalo i Jelena Kostić.
Ovo je, kako se navodi, šesta suspenzija u jednom danu, dok je od septembra prošle godine zaposlenima izrečeno ukupno 12 suspenzija.
“Plašimo se da ovo nije kraj. Ona verovatno ima spisak po kojem ide redom i deli suspenzije. Danas, poslednjeg dana hoće da ostavi školu bez nastavnika, pa kad dovedu novog direktora neće biti zaposlenih u školu. Za ovo što radi, sigurni smo da ima podršku vlasti”, kaže za Nova.rs Nemanja Milošević, predsednik Saveta roditelja učenika ove škole.

Nastavnici Pete beogradske gimnazije ranije su saopštili da drugi mandat vršioca dužnosti direktora Danki Nešović ističe danas, 23. februara. Tim povodom oglasio se i ministar prosvete Dejan Vuk Stanković, koji je izjavio da će škola od sutra dobiti novog vršioca dužnosti direktora, “čoveka koji nije bio uključen u sukobe (između roditelja, nastavnika i ministarstva), koji može da smiri sukobe u kolektivu”.
Gostujući na televiziji TV Kurir, ministar je naveo da zasad ne želi da otkriva ime novog direktora, ali da je reč o osobi koja ispunjava sve zakonom propisane uslove, dolazi iz kolektiva i sa kojom su već obavljeni razgovori.
Izvor: nova.rs
